تهران ، خیابان کریم خان ، خردمند جنوبی ، کوچه ملکیان ، پلاک۱۷

چمن مصنوعی مناسب محوطه اطراف استخر

استفاده از چمن مصنوعی در محوطه اطراف استخرها جایگزین بتن های سفت شده است. نمونه های جدید چمن مصنوعی با ویژگی های خیلی بالا نما را به صورت واقعی جلوه می دهند . استخرها که جهت فرار از گرما در محیط های مختلفی ساخته می شوند می توانند با استفاده از این چمن ها تزیین گردند. در هوای گرم و یا سرد شدید چمن طبیعی آنچنان دوام و عمری نمیکند و بعد مدتی از بین می روند.  با استفاده از چمن مصنوعی نیازی به نگهداری زیاد(کود شیمیایی) وآبیاری نمی باشد.

این کار  در طولانی مدت موجب صرفه جویی مالی شده و در عین حال رنگ و جلوه زیبایی به فضای دور استخر می دهد.
بعد از استخر می توانید بر روی چمن مصنوعی دراز بکشید و حتی پا برهنه بر روی آن راه بروید و احساس نرمی و حس آرامش داشته باشید. فناوری های جدید که امروزه در تولید چمن مصنوعی به کار گرفته شده است، راحتی و نرمی بی نظیری را ایجاد می کند. 

ایمنی

استفاده چمن مصنوعی باعث می شود از لغزندگی اطراف استخر جلوگیری شده و افراد نیفتند. آبی که از استخر بر روی چمن می پاشد خیلی سریع خشک می وشد. مواد پلی ایتیلن استفاده شده در چمن باعث دوام چمن می شوند و در برابر اشعه ماوابنفش نیز مقاوم هستند و میتوان این چمن ها در مناطق پر تردد استخرها نیر استفاده نمود.

میزان تمیزی چمن

چمن مصنوعی دچار بریدگی و کنده نمی شود پس برای حفظ آن دچار دردسر نمی شوید.
ایجاد گرد و غبار نمی کند
ایجاد زباله نمی کتد
بدون استفاده از مواد شیمیایی آنها را میتوان سالم نگه داشت 
تحت تاثیر شیمیایی کلر آب استخر قرار نمی گیرد .

مزایا استفاده از چمن مصنوعی جهت پوشش دور استخر

• تعمیر و نگهداری کم
• زهکشی عللی
• عدم ایجاد گل و لای
• بریده نشدن چمن
• مقاومت در برلبر لغزش
• سازگاری با محثط زیست
• مقاومت در برابر گرمای زیاد

هزینه نصب چمن مصنوعی خیلی کمتر از هزینه های جانبی چمن طبیعی مثل آبیاری، کود دهی مراقبت و.. است.
خنک کردن چمن مصنوعی با اسپری آب و یا درست کردن الاچیق امکان پذیر است و نیاز به آبیاری های فراوان همانند چمن طبیعی ندارد.

بکارگیری چمن مصنوعی نسبت به ساخت استخر با بتن بسیار، لوکس تر به نظر می رسد. همچنین چشم انداز زیبای آن، باعث لذت و تاییدیه بصری و احساسی می شود. با استفاده از چمن مصنوعی با سر خوردن، خراش ها و آسیب ها خداحافظی کنید و در کنار استخر از نرمی چمن لذت ببرید.

بهترین چمن مصنوعی برای محوطه سازی فضای استخر

هنگام انتخاب بهترین چمن مصنوعی برای استخرها ، خواه برای اطراف استخر باشد یا در مجاورت آن، چمنی را باید انتخاب کرد که ضمن راحتی برای پای برهنه، از تراکم بالا برخوردار باشد. خبر جالب این است که چمن مصنوعی به دلیل سرعت بالای زهکشی ، خواص بدون لغزش برای کاربردهای استخر مناسب است و حتی لمس آن نیز آسان تر و بدون آسیب تر از بتن معمولی است.

آیا چمن مصنوعی قادر به تحمل مواد شیمیایی موجود در آب استخر که روی آن پاشیده شود، است؟

چمن مصنوعی با کیفیت بهچمن وقتی در معرض آب استخر قرار گیرد، تحت تأثیر یا تغییر رنگ قرار نمی گیرد. در برابر کلر و نمک آب استخر مقاوم است. در عوض ، چمن طبیعی حتی اگر آب موجود در کلر و نمک را جذب کند، قابل اشتعال بوده و  بازگرداندن آن بسیار سخت است.

پاسخ به سوالات شما:

آیا می توانید یک میز ، صندلی یا چتر را روی یک استخر با پوشش چمن مصنوعی قرار دهید؟

بله ، چمن مصنوعی می تواند وزن زیادی را تحمل کند. در نحوه واکنش و برخورد نسبت به اشیاء مثل فرش عمل می کند.

آیا چمن مصنوعی می تواند در برابر حرارت ثابت بایستد؟

بله، چمن مصنوعی که امروزه تولید می شود از مواد و اجزای مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش برخوردار است که از درجه حرارت و آتش بالایی برخوردار است. از تابش اشعه ماوراء بنفش خورشید دفع نمی شود و حتی در معرض کلر و نمک ، رنگ آن را حفظ می کند.

آیا در صورت خیس شدن چمن مصنوعی ، لغزنده خواهد بود؟

چمن مصنوعی به صورت بدون لغزش طراحی شده است. با داشتن خاصیت زهکشی زیاد ، آب را در خود نگه نمی دارد. این بدان معنی است که در مقایسه با چمن طبیعی، در آفتاب خیلی سریع خشک می شود. از نظر ایمنی با توجه به لغزش و سقوط در اطراف استخر ، محصولی برتر استآ

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − شانزده =