از اوایل دهه ۱۹۹۰، استفاده از چمن مصنوعی به سرعت از میادین ورزشی و مسابقات فراتر رفته به محوطه سازی مسکونی و تجاری به ویژه در مناطق خشک تر منتقل شد.
این روند باعث بهبود چشمگیر در کیفیت و تنوع چمنهای مصنوعی موجود شد، علل استقبال زیاد استفاده از چمن مصنوعی کاهش هزینه نگهداری و مراقبت کمتر نسبت به چمن طبیعی و داشتن سرسبزی محیط در تمام فصول سال و همچنین درک این موضوع که چمن های مصنوعی می توانند یک اقدام قابل توجه در مورد حفظ آب در مناطقی باشند که با کمبود آب مواجه اند.
شاید مهمترین عاملی که باید در تهیه چمن مصنوعی در نظر بگیرید این است که به هیچ وجه همه چمن های مصنوعی به یک شکل تولید نمی شوند. کیفیت محصول و نصب حرفه ای در نهایت مشخص می کند که چمن چه مدت ظاهر خوبی خواهد داشت و ماندگاری آن چه مدت است.
امروزه بسیاری از مناطق سرپوشیده و بیرونی از جمله زمین های ورزشی ، باغ ها ، زمین های بازی ، مسیرهای پیاده روی و پوشیده از چمن مصنوعی هستند .
چمن مصنوعی محصولی است که در ظاهر عیناْ خصوصیاتی معادل با چمن طبیعی را دارا می باشد. از نظر ظاهری ، هیچ تفاوتی با چمن واقعی ندارد و از نظر شرایط استفاده مشابه چمن واقعی است.
نصب آسان ، زیبایی ظاهری ، هزینه کم نگهداری ، استفاده طولانی مدت به دلیل تولید مواد بادوام ، از جمله دلایلی هستند که باعث محبوبیت چمن مصنوعی شده اند. این واقعیت که چمن طبیعی دارای طول عمر کوتاهی است ، هزینه های بالایی برای نگهداری دارد و نیاز به نوسازی و به آسانی تحت تأثیر عوامل فصلی قرار می گیرد، باعث شده تا کاربران به دنبال جایگزین باشند. با پیشرفت فناوری، تولید چمن مصنوعی رواج گسترده ای پیدا کرده است و تحولات صورت گرفته در فن آوری چمن مصنوعی باعث شده تا نگرش ما نسبت به چمن مصنوعی در کاربردهای تزیینی و محوطه سازی به ویژه در زمین های ورزشی تغییر یابد.
چمن مصنوعی که برای زیبایی استفاده می شود به زمین و گیاهان طبیعی موجود هیچ آسیبی نمی رساند و می توانند با گیاهان و چمن طبیعی موجود در حیاط شما ادغام شوند.
چمن های مصنوعی از بزرگترین سازمان های جهانی گواهی نامه دریافت کرده اند که هیچ گونه آلرژی و حساسیتی ایجاد نمی کنند و کاملا ایمن و دوست داشتنی برای کودکان و حیوانات هستند.
این چمن ها برای حیوانات شما کاملا ایمن و راحت هستند به راحتی تمیز و شسته می شوند و با راه رفتن و بازی حیوانات تغییر شکل پیدا نمی کنند.
نیازی نیست که شما برای نگهداری و آبیاری نگران باشید و می توانید راحت از ان استفاده کنید.
همه کاره بودن و مقاومت چمن مصنوعی آنرا برای کاربردهای متنوع از باغ تا تراس برای خانه و مدرسه ایده ال ساخته است.
داشتن و نگهداری چمن در فصل سرما بسیار سخت است و این چمن مصنوعی گزینه مناسبی برای جایگزینی چمن طبیعی می باشد. نیاز به هرس ندارد.مشکل جمع شدن حشرات را ندارد.